Půjčit nebo koupit drona?

Dron je fenoménem dnešní doby. Každodenně vyhledává pojem „dron“ stále více lidí a meziroční nárůst zájmu o drony je opravdu neuvěřitelný. Dron umí spoustu věcí, jednak zabaví jak malé tak velké, jednak může sloužit jako profesionální pomocník při natáčení videí a pořizování záběrů z výšek či těžko dostupných míst. Brzy nám budou droni nosit poštu, pizzu nebo budou pomáhat záchranářům. Vrátíme se k dronovi s kamerou a zamyslíme se, jestli je lepší si bezpilotní mini letadlo koupit nebo si ho půjčit.

Půjčení drona s kamerou

Pokud si chcete pořídit drona jako hračku, seženete ho v obchodech s drony již od pár tisíc korun. Pokud potřebujete opravdu kvalitní záběry, například do firemního nebo svatebního videa, zkrátka takového, které bude sloužit k prezentaci, doporučujeme použít dražšího drona s profesionální kamerou. Takovýto letoun se ovšem pohybuje v desítkách tisíc. Kvalitní dron se skládá z několika komponentů, které mu přidávají na ceně. Je to například stabilizátor obrazu, HD kamera, náhradní baterie atd.

Uvažujete-li tedy o natočení jednorázového videa, rozhodně doporučujeme drona pronajmout nebo si půjčit. Půjčovné se pohybuje v řádech tisíců korun. Natáčení je rychlé a záběry kvalitní.

 

Čtěte dále:

Ukázky naší práce

Ceny za natáčení

S čím létáme

Letecké záběry