Ve Spojených státech amerických došlo ke změně v právní regulaci dronů. Odteď je totiž každý vlastník drona povinní svého létajícího miláčka registrovat, a to včetně těch, kteří si drona vyrobili doma sami. Drony z pohledu Ministerstva dopravy USA spadají do kategorie dronů a bezpilotních letadel, které je za potřebí registrovat. O této povinnosti informovalo americké Ministerství dopravy včera, 19.10.2015.

„Jde především o otázku bezpečnosti.“ – říká Michael Huerta, mluvčí Federální správy letectví, a pokračuje: „Denne dostáváme stížnosti na nebezpečné létání s dronem. Vždy jde přitom o nebezpečně znějící varování. Třeba, že téměř došlo ke srážce drona s letadlem s posádkou nebo také, že dron se míchal do zásahu hasičů, a pod. Tyhle zprávy signalizují hodně znepokojující trend. Povinná registrace dronů nás ujistí, že jejich majitelé znají pravidla a létají se svými drony zodpovědně s ohledem na bezpečnost veřejnosti.“

Program registrace dronů je však pořád jenom na začátku. Ministerstvo dopravy zatím neurčilo, které drony musí být registrované a jaké zařízení budou od registrace osvobozené. Pracovní tím pro tento program, který se skládá z přibližně 25 zástupců letectví, plánuje dodat doporučení pro registraci dronů s kamerou do 20. listopadu. 2015. Ministerství dopravy plánuje celý registrační program spustit ještě před vánočními prázdninami. Drony jsou totiž oblíbeným vánočním dárkem. Uvidíme jestli se jim to podaří.