Jak vybrat správného dodavatele videa?

Společností, které nabízí natáčení videa z výšky je dnes relativně hodně. Proto je těžké se v tomto oboru orientovat a vybrat správnou společnost, kde za své peníze dostanete kvalitu a budete spokojeni.

Abychom Vám mohli v tomto směru pomoci, připravili jsme několik častých nástrah, na které je dobré si dát pozor.

  • pozor na podezřele levné nabídky

Trh s natáčením snímků z výšky je v poslední době zaplavaný nabídkami točení za neuvěřitelně nízké ceny. Kompletní video můžete mít doslova za pár korun. Dovolíme si varovat před těmito podvodnými nabídkami a alespoň stručně nastínit, v čem je problém. Dodavatelé těchto záběrů mají často neprofesionální modely letadel, které se dnes dají pořídit za dva tisíce korun včetně kamery a zpravidla nelegálně si s tímto modelem přivydělávají. Rozdíl oproti profi záběrům poznáte okamžitě. Bohužel většinou až po zaplacení a promarněném času s takovýmito podnikavci. Naše drony mají profesionální Full HD kamery, včetně stabilizátorů obrazu, a mnoho dalších nezbytných „maličkostí“, které zajistí profesionální výsledek. Dron k profesionálnímu natáčení a pořizování snímků se pohybuje v rozmezí od 50.000 korun do několik stovek tisíc.

  • videa od A do Z

Výsledné video ovlivňují vždy maličkosti. Z praxe víme, že pořízení záběrů u jedné společnosti a následný střih doma na koleni, nebývá ideálním řešením. Umíme zajistit kompletní tvorbu videa od návrhů po samotné natáčení, včetně zajištění všeho okolo, až po následnou distribuci. Věřte, že pokud se svěříte do rukou profesionálům, ve výsledku jen ušetříte.

  • hotová videa prověřujte

Doporučujeme pozornost při porovnávání referenčních videí, kdy se společnost chlubí krásnými záběry, aniž by video bylo natočeno jimi. Originální záběry bývají vydavatelskou firmou označeny, aby nemohlo být video zneužito. Z doslechu také víme, že některé společnosti a živnostníci dokonce k pořízení Vámi požadovaných záběrů místo nenatočí, ale navštíví databázi videí, a záběry si nakoupí a poté vydají Vám. Řešení problémů s autorskými právy tak na sebe často nenechají dlouho čekat.

  • autorská práva

Může se to zdát neuvěřitelné, ale není výjimkou, že Vámi zakoupené snímky autor, tedy pořizovatel záznamu, ty samé záběry během několika dnů po natočení prodá několika dalším lidem. V nejhorších případech tak Vaše nové video použije naprosto legálně také Vaše konkurence. My garantujeme nejen ve smlouvě, že veškeré záznamy od nás budou unikátní a po zaplacení budou patřit jen Vám a nikdy je tedy neprodáme dalším subjektům.

Čtěte dále:

Ukázky naší práce

Ceny za natáčení

S čím létáme

10 důvodů, proč být s námi

Kontaktujte nás